CCS_splashMerhaba arkadaşlar bu yazımızda Code Composer Studio 5.3.0 sürümü ile Stellaris LM3S811 kitimin nasıl  derlenileceğini  anlatacağım. Daha önceden şuanda askerde olan arkadaşımız Orhan YILMAZ tarafından yazılmıştır. Ancak bu versiyonda yapılması gerekenleri ekleyerek tekrar derlemek istedim. Öncelikle Texas Instruments’in sitesinden lütfen dosyamızı indiriniz ve kurulumu yapınız. Link :http://www.ti.com/tool/ccstudio#buy.

Daha sonra yeni bir çalışma alanı (workspace) oluşturunuz.

1

Devamında “Project” sekmesinden “Import Existing CCS Eclipse Project” i seçiniz.
2

Daha sonra “Browse” sekmesine basarak sırası ile “driverlib , usblib  , grlib ve boards klasörü altındaki ek-lm3s811” i seçerek sol kısımlardaki tikleri atınız ve “Finish”leyiniz.
3 4 5 6 7Artık kütüphanelerimiz eklemiş durumda olacaktır.Sıra geldi eskiden yapılan şimdi ekstra işlem yaptırılmayan bölüme eskiden projeyi aktif duruma sokmak için üstteki sekmelerden ayar yapılarak debug ve build yapılırdı.Artık sadece klasöre tıklamanız yeterli olacaktır.

8

Gördüğünüz üzere üstteki resimde hello.c dosyası bulunmaktadır. Bu yazının içeriğinde basit olarak dahili LCD ‘ye yazı sürme bulunmaktadır.
9Debug işlemini yürütebilmek için “Run” altında “Debug” ı tıklayınız yada F11 tuşuna basarak işlemi gerçekleştirmiş olunuz.

10

SONUÇ:
20130115_022530

Arkadaşlar yazımın sonuna geldik. Umarım size birşeyler katabilmişimdir. Henüz Stellaris’te yeniyim. Daha çok bu derleyiciyi şuanda kod yazma işlerimi kolaylaştırdığı için tercih ediyorum. Sonuç olarak Eclipse tabanlı olması atollic gibi ilgimi çekti. İleriki dönemde uygulama ve projelerle birlikte olacağız.

Hepinize iyi çalışmalar diliyorum.

_______
Gökhan TARIM

Advertisements