STM32F0 discovery kit üzerinde STM32F051R8T6 mikrodenetleyicisi bulunmaktadır. Bu mikrodenetleyici ARM tabanlı bir mikrodenetleyicidir.Mikrodenetleyicinin 64 KB Flash bellek , 8 KB RAM  i vardır.

STM32F0 discovery kit üzerinde ST-LINK/V2 programlayıcı bulunmaktadır. BU programlayıcı sayesinde SWD üzerinden programlama ve debug işlemleri yapılabilmektedir.Kit güç kaynağını USB portundan almaktadır eğer istenilirse dışarıdan 5 V veya 3 V vererekte çalıştırılabilmektedir. Ayrıca kit  3V ve 5V güç çıkışları bulunmaktadır bunlar dışarıdan bağlanan cihazları beslemek için kullanılabilmektedir.

STM32F0 discovery kit üzerinde isimleri LD1,LD2 ,LD3,LD4 olmak üzere 4 led bulunmaktadır. LD1 kitin açık olduğunu belirlemek için konmuştur. LD2 kitin USB haberleşme ile bağlı olup olmadığını belirlemek amacıyla konulmuştur. LD3 ve LD4 sırasıyla PC9 ve PC8 pinlerine bağlıdır. Bu ledler ile geliştirilen yazılımın kolay testleri yapıla bilmektedir.kit üzerinde 2 buton bulunmaktadır bunlardan bir tanesi reset için diğeri ise geliştiricinin programını kolay deneye bilmesi için konulmuştur.

Advertisements